Simonex Oksimon детергент антибактериски,активен кислород 1 кг. ОКСИМОН ДЕТЕРГЕНТ Е НАМЕНЕТ ЗА  РАЧНО ПЕРЕЊЕ И ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА САДОВИ,МАШИНИ И ОПРЕМА. БИОРАЗГРАДЛИВО ,АНТИБАКТЕРИСКО СРЕДСТВО ВРЗ БАЗА НА АКТИВЕН КИСЛОРОД. НЕ ОСТАВА РЕЗИДУИ И НЕ Е РЕЗИСТЕНТНО НА БАКТЕРИИ. ДЕЗИФИЦИЕНС: БАКТЕРИЦИД, ФУНГИЦИД, ВИРУЦИД Течно средство за рачно перење и дезинфекција чија посебна  формула со висока содржина на активни материи и присуство на насцентен кислород о.. Category: Product #: Оксимон детергент антибактериски 1кг Regular price: 280 ден. 280 Available from: Кенди ДОО Скопје
Oksimon детергент антибактериски,активен кислород 1 кг.
  • Oksimon детергент антибактериски,активен кислород 1 кг.

Oksimon детергент антибактериски,активен кислород 1 кг.

280 ден.
Производител: Simonex
Шифра на производ: Оксимон детергент антибактериски 1кг
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ОКСИМОН ДЕТЕРГЕНТ Е НАМЕНЕТ ЗА  РАЧНО ПЕРЕЊЕ И ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА САДОВИ,МАШИНИ И ОПРЕМА.

БИОРАЗГРАДЛИВО ,АНТИБАКТЕРИСКО СРЕДСТВО ВРЗ БАЗА НА АКТИВЕН КИСЛОРОД. НЕ ОСТАВА РЕЗИДУИ И НЕ Е РЕЗИСТЕНТНО НА БАКТЕРИИ.

ДЕЗИФИЦИЕНС: БАКТЕРИЦИД, ФУНГИЦИД, ВИРУЦИД

Течно средство за рачно перење и дезинфекција чија посебна  формула со висока содржина на активни материи и присуство на насцентен кислород овозможува

ефикасно чистење, перење и дезинфекција на сите водоотпорни површини.

ПРИМЕНА: Домаќинства, прехрамбена индустрија ( пекари, месари,погони ) , медицински, ветеринарни и јавни установи( болници, школи, детски градинки )

-Идеален за перење и дезинфекција на садови, кујнски прибор, канти и целата друга опрема за перење изработена од нераѓосувачки челик, порцелан, стакло, пластика,

аломиниум, керамика и други водоотпорни површини и предмети.

Начин на употреба: Во зависност од нечистотијата и степенот на контаминација се прави соодветен раствор од Оксимон детергент и вода.За да се добие ефект на перење се 

користи раствор од 0,08-1%, додека за ефект на дезинфекција се користи раствор од 5-10%.Може да се користи и како концентрат директно на сунѓер. Задолжително се плакне со вода

Внимание: Да не се третира храна за луѓе и животни.Производот може да се користи континурано, без временска пауза меѓу две употреби.

Безбеден е да бидат присутни луѓе и животни во просторијата во која се користи.

100 % ЕКОЛОШКИ ПРОИЗВОД , БЕЗБЕДЕН ЗА ЧОВЕКОТ И ОКОЛИНАТА

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2022. UKION SHOPS