Simonex ОКСИМОН за подови антибактериски,активен кислород 1кг ОКСИМОН ЗА ПОДОВИ  Е НАМЕНЕТ ЗА   ПЕРЕЊЕ И ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА СИТЕ ВИДОВИ ПОДНИ ПОВРШИНИ И ПЛОЧКИ БИОРАЗГРАДЛИВО ,АНТИБАКТЕРИСКО СРЕДСТВО ВРЗ БАЗА НА АКТИВЕН КИСЛОРОД. НЕ ОСТАВА РЕЗИДУИ И НЕ Е РЕЗИСТЕНТНО НА БАКТЕРИИ. ДЕЗИФИЦИЕНС: БАКТЕРИЦИД, ФУНГИЦИД, ВИРУЦИД Течно концентрирано средство за перење и дезинфекција,чија посебна формула со висока содржина на површински активни материи и насцент.. Category: Product #: Оксимон за под антибактериски 1кг Regular price: 280 ден. 280 Available from: Кенди ДОО Скопје
ОКСИМОН за подови антибактериски,активен кислород 1кг
  • ОКСИМОН за подови антибактериски,активен кислород 1кг

ОКСИМОН за подови антибактериски,активен кислород 1кг

280 ден.
Производител: Simonex
Шифра на производ: Оксимон за под антибактериски 1кг
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ОКСИМОН ЗА ПОДОВИ  Е НАМЕНЕТ ЗА   ПЕРЕЊЕ И ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА СИТЕ ВИДОВИ ПОДНИ ПОВРШИНИ И ПЛОЧКИ

БИОРАЗГРАДЛИВО ,АНТИБАКТЕРИСКО СРЕДСТВО ВРЗ БАЗА НА АКТИВЕН КИСЛОРОД. НЕ ОСТАВА РЕЗИДУИ И НЕ Е РЕЗИСТЕНТНО НА БАКТЕРИИ.

ДЕЗИФИЦИЕНС: БАКТЕРИЦИД, ФУНГИЦИД, ВИРУЦИД

Течно концентрирано средство за перење и дезинфекција,чија посебна формула со висока содржина на површински активни материи и насцентен кислород од пероцетна киселина овозможува ефикасно

чистење, перење и дезинфекција на подовите и др тврди водоотпорни површини.

ПРИМЕНА: Домаќинства, прехрамбена индустрија, ( кујни, пекари, месари , погон) медицински, ветеринарни и јавни установи( болници, училишта, детски градинки.. ) 

Идеален е за перење и дезинфекција на подови,ѕидови и други тврди површини од керамика, ПВЦ пластика, нерѓосувачки челик и други водоотпорни материјали.

Начин на употреба: Во зависност од степенот на нечистотија и контаминација се прави соодветен раствор на Оксимон и вода, од 1:10 до 1:30 . После нанесување на површината  се остава да отстои и дејствува 10-20 минути и потоа задолжително се измива убаво со вода. 

Внимание: Да не се третира храна за луѓе и животни.Производот може да се користи континурано, без временска пауза меѓу две употреби.

Безбеден е да бидат присутни луѓе и животни во просторијата во која се користи.

100 % ЕКОЛОШКИ ПРОИЗВОД , БЕЗБЕДЕН ЗА ЧОВЕКОТ И ОКОЛИНАТА

Доколку настане контакт со очи, се неутрализира со вода.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2022. UKION SHOPS