Simonex Oksimon 15 - 10kg- КОНЦЕТРАТ ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ОД АКТИВЕН КИСЛОРОД ОКСИМОН 15 Течен концетрат за дезинфекција на база на активен кислород БАКТЕРИЦИД, СПОРОЦИД, ВИРУЦИД, ФУНГИЦИД, ТУБЕРКУЛОЦИД и АЛГИЦИД Оксимон 15 е многу активно средство за дезинфекција на база на активен кислород од стабилизирана пероцетна киселина.  Особини: Не постои резистенција на бактерии поради што може да се користи за континуирана и секојдневна дезинфекција  По употребата Оксимо.. Category: Product #: Oksimon 15 - 10kg Regular price: 3.100 ден. 3.100 Available from: Кенди ДОО Скопје
Oksimon 15 - 10kg- КОНЦЕТРАТ ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ОД АКТИВЕН КИСЛОРОД
  • Oksimon 15 - 10kg- КОНЦЕТРАТ ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ОД АКТИВЕН КИСЛОРОД
  • Oksimon 15 - 10kg- КОНЦЕТРАТ ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ОД АКТИВЕН КИСЛОРОД

Oksimon 15 - 10kg- КОНЦЕТРАТ ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ОД АКТИВЕН КИСЛОРОД

3.100 ден.
Производител: Simonex
Шифра на производ: Oksimon 15 - 10kg
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ОКСИМОН 15 Течен концетрат за дезинфекција на база на активен кислород БАКТЕРИЦИД, СПОРОЦИД, ВИРУЦИД, ФУНГИЦИД, ТУБЕРКУЛОЦИД и АЛГИЦИД

Оксимон 15 е многу активно средство за дезинфекција на база на активен кислород од стабилизирана пероцетна киселина. 

Особини: Не постои резистенција на бактерии поради што може да се користи за континуирана и секојдневна дезинфекција  По употребата Оксимон 15 во природата се распаѓа на оцетна киселина и вода поради што не доаѓа до загадување на животната средина  По дезинфекција со Оксимон 15 не е потребно плакнење  Биоразградлив минимум 99% .  Не пени  Не остава резидуи  Го отстранува млечниот камен  Не оштетува дрво, гума, пластика, стакло, керамика, емајл, поцинкувани, никлувани и хромирани метали Делува на температура од 0-90 ℃ 

Примена:

Оксимон 15 се користи за дезинфекција во: - клиники, болници, здравствени домови, во прехрамбената индустрија, млекари, пивари, пекари, во месната индустрија, индустијата за производство на масло, колачи, зачини, брашно, тесто, јајца, печурки, и др.).  Индустија за производство на алкохол, сокови, газирани пијалоци, вино

 ЦИП системите – индустрии за минерални води и сокови  Фармацевската индустрија  Козметичката индустрија  Во ветеринарството, сточартството , пчеларството  Одгледувањето на риби  Семенарство   Ладилници  Угостителство (хотели, мотели, ресторани, кујни)  Домаќинства  Базени со слатка вода  Бањски купатила  Бунари

Упатство за употреба: Оксимон 15 се нанесува на предходно добро исчистени и измиени површини, рачно или со апарати под притисок. Оксимон 15 се применува во разблажен облик, што зависи од степенот на контаминација на предметите и средината, како и од саканата брзина на дејствување што е прикажана во следнава табела:

НАПОМЕНА: При употреба на Оксимон 15 задолжително да се употребуваат заштитни ракавици . Да се избегнува контакт со очите и со иритирана слузокожа. Пиењето на растворот е штетно. Доколку концентриран раствор дојде во контакт со кожата и очите, потребно е истите да се измијат со голема количина на проточна вода. Доколку се проголта, во тој случај треба да се испие голема количина на вода со магнезиумоксид, калциумкарбонат или белка од две јајца изматени во вода. Во таков случај веднаш консултирајте доктор или отидете во најблискиот центар за здравствена заштита

Повеќе информации на тел.023118 140 или contact@kendy.com.mk

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2022. UKION SHOPS