Oksimon 1 кг - средство за дезинфекција

Oksimon 1 кг - средство за дезинфекција

310 ден.
Шифра на производ: Оксимон 1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ОКСИМОН 1 кг-  Течен концетрат за дезинфекција на база на активен кислород БАКТЕРИЦИД, СПОРОЦИД, ВИРУЦИД, ФУНГИЦИД, ТУБЕРКУЛОЦИД и АЛГИЦИД

Оксимон 15 е многу активно средство за дезинфекција на база на активен кислород од стабилизирана пероцетна киселина. 

Особини: Не постои резистенција на бактерии поради што може да се користи за континуирана и секојдневна дезинфекција  По употребата Оксимон 15 во природата се распаѓа на оцетна киселина и вода поради што не доаѓа до загадување на животната средина  По дезинфекција со Оксимон 15 не е потребно плакнење  Биоразградлив минимум 99% .  Не пени  Не остава резидуи 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2020. UKION SHOPS