Комплет од Стабифлекс 1/3 таблети +Крема Стабифлекс Линк до статија на Др Ортпопед Калковалиев Борислав:http://www.kendy.mk/kendy-blog/joints%20-%20pain%20-%20zglobovi.html КОМПЛЕТНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗДРАВИ ЗГЛОБОВИ. Комбинацијата од крем и таблети даваат подобри ефекти и резултати.   Стабифлекс ™ помага за одржување на здрав коскен систем ​ Помага при: ·         болки во зглобовите , ·         вкочанетост , ·         намален обем.. Category: Product #: 0122 Regular price: 1.720 ден. 1.720 Available from: Кенди ДОО Скопје
Комплет од Стабифлекс 1/3 таблети +Крема Стабифлекс

Комплет од Стабифлекс 1/3 таблети +Крема Стабифлекс

1.720 ден.
Шифра на производ: 0122
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Линк до статија на Др Ортпопед Калковалиев Борислав:http://www.kendy.mk/kendy-blog/joints%20-%20pain%20-%20zglobovi.html

КОМПЛЕТНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗДРАВИ ЗГЛОБОВИ.

Комбинацијата од крем и таблети даваат подобри ефекти и резултати.

 

Стабифлекс ™ помага за одржување на здрав коскен систем

​ Помага при:

·         болки во зглобовите ,

·         вкочанетост ,

·         намален обем на движење

·         и постепена деформација на засегнатиот зглоб.

СТАБИФЛЕКС –крем за зглобови 100 мл  ги ублажува симптомите на остеоартритис - најчестата мускулно-скелетна болест. Има корисен ефект врз болки во зглобовите, вкочанетост, намален волумен на движење и постепено деформација на зафатениот зглоб. Додадениот ментол и камфор даваат ефект на  затоплување и релаксирање, а хијалуронската киселина интензивно ја хидрира кожата. 

Стабифлекс ™ содржи четири активни супстанции кои

Глукозаминот (амино шеќер) помага во формирањето и обновувањето на 'рскавицата на зглобот.

Хондроитинот е составен дел на 'рскавицата која спречува влегувањето на вода во тетивите и зглобовите. Тој помага за подобрување на  подвижноста на погодените зглобови.

МСМ е извор на органски сулфур, кој учествува во формирањето на колагенот.

Екстрактот од Ѓумбир има благотворно влијание врз болката и отокот на зглобовите.

 

Состав: 

Глукозамин сулфат

750mg

Хондроитин сулфат

600mg

МСМ (Метилсулфонилметан)

300mg

Екстракт од ѓумбир

16mg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2021. UKION SHOPS