Kendy Pharma

Kendy Pharma

             Висококвалитетни додатоци кон исхрана , витамини и минерали изработени по лиценца на Kendy Suisse Швајцарија.

 


                                                         

                                                                  

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Стабифлекс 1/3
Стабифлекс ™ помага за одржување на здрав коскен систем ​ Помага при: ·   ..
1.259 MKD
без ДДВ: 1.199 MKD
Perskindol Cool 100ml
Perskindol ладење гел - Прв избор при повреди  Разладувачки гел за локална употреба . Има бр..
657 MKD
без ДДВ: 557 MKD
Perskindol Active 100 ml
PERSKINDOL ACTIVE-Решение за болки во мускулите и зглобовите Содржи етерични масла со противвос..
657 MKD
без ДДВ: 557 MKD
Пробиотик Лактофлор Биоплус + Фибри 1/90 капсули
Пробиотиците се специјално култивирани добри бактерии кои допринесуваат за одржувањ..
540 MKD
без ДДВ: 514 MKD
Стабифлекс крема 100 мл
СТАБИФЛЕКС –крем за зглобови 100 мл  ги ублажува симптомите на остеоартритис - најчестата муску..
470 MKD
без ДДВ: 398 MKD
Суправит L-Carnitine 1000mg + eкстракт од зелен чај
Комбинацијата na L  Carnitine 1000 mg  со екстракт од зелен чај е докажано ефикасен во топ..
350 MKD
без ДДВ: 333 MKD
Osteovital Forte 1000 mg
Нова формула со зголемена содржина на Калциум . Посебна комбинација на калциум, магнезиум и витам..
318 MKD
без ДДВ: 303 MKD
Пробиотик Лактофлор Биоплус+Фибри - 25 таблетки за шмукање
Патентирана комбинација која содржи само природни состојки и вклучува 2 уникатни штама- ..
280 MKD
без ДДВ: 267 MKD
 Лактофлор Кидс - пробиотик за деца  1/10 кесички
СИНБИОТИК ЗА БЕБИЊА И ДЕЦА Природна поткрепа на детскиот имунитет ЕФИКАСНОСТ:  Специја..
279 MKD
без ДДВ: 266 MKD
Supravit CaMgZn+D3 1/60 таблети
·         Тројна заштита за здрави коски, коса ,кожа и нокти..
273 MKD
без ДДВ: 260 MKD
Supravit Ca+ D3 1/60 таблети
Калциумот е неопходен за за здрав коскениот систем, за нормална функција на мускулните и нервните кл..
184 MKD
без ДДВ: 175 MKD
Supravit Mg+ Vitamin B6  1/30 таблети
МАГНЕЗИУМ +Б6 1/30 таблети СЕ ПРЕПОРАЧУВА ПРИ ИНТЕНЗИВНО -ПСИХИЧКО, ЕМОЦИОНАЛНО  И ФИЗИЧКО&n..
170 MKD
без ДДВ: 162 MKD
Osteovital
 Претставува специјална комбинација од Магнезиум и Калциум, во комбинација со важните витамини,..
124 MKD
без ДДВ: 118 MKD
Supravit Mg+ Vitamin B6
·         Го победува стресот Го победува стресот ..
82 MKD
без ДДВ: 78 MKD

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy © 2020. UKION SHOPS