Perskindol Cool 100ml Perskindol ладење гел - Прв избор при повреди  Разладувачки гел за локална употреба . Има брзо смирувачко дејство во рамките на 5-10 мин - активација на поидните рецептори . Го намалува отокот  Позитивно влијае на  апсорбцијата на хематом . Ја  блокира синтезата на леукотриените и интерлеукин ( левоментол ) .Ги инхибира рецепторите на топлина .Се нанесува со масажни движења директно на засег.. Category: Product #: Perskindol Cool 100 ml Regular price: 460 ден. 460 Available from: Кенди ДОО Скопје
Perskindol Cool 100ml

Perskindol Cool 100ml

657 ден.460 ден.
Шифра на производ: Perskindol Cool 100 ml
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Perskindol ладење гел - Прв избор при повреди

 Разладувачки гел за локална употреба . Има брзо смирувачко дејство во рамките на 5-10 мин - активација на поидните рецептори . Го намалува отокот

 Позитивно влијае на  апсорбцијата на хематом . Ја  блокира синтезата на леукотриените и интерлеукин ( левоментол ) .Ги инхибира рецепторите на топлина .Се нанесува со масажни движења директно на засегнатиот дел ( 3-4 апликации дневно ). Погоден за деца над 4 години . Не остава траги врз кожата .

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2021. UKION SHOPS