Медтартуф 480 gr. - органски мед со состав на печурката тартуф Комплетна заштита на имунитетот и баланс на организмот!❤️ Целата недопрена природа на Кожуф планина срочена во 1 лажичка Медтартуф Составот е испитан и потврден   во акредитирана лабараторија на МАНУ - Македонија и  Interlab-Шваjцарија,  МЕДТАРТУФ по својот состав е уникатен пчелин производ од органско потекло. Содржи преку 70 драгоцени ингридиенти од кои најважни се:  амино киселините ос.. Category: Product #: космички Медтартуф 480 гр Regular price: 830 ден. 830 Available from: Кенди ДОО Скопје
Медтартуф 480 gr. - органски мед со состав на печурката тартуф
  • Медтартуф 480 gr. - органски мед со состав на печурката тартуф
  • Медтартуф 480 gr. - органски мед со состав на печурката тартуф

Медтартуф 480 gr. - органски мед со состав на печурката тартуф

830 ден.
Шифра на производ: космички Медтартуф 480 гр
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна заштита на имунитетот и баланс на организмот!❤️

Целата недопрена природа на Кожуф планина срочена во 1 лажичка Медтартуф

Составот е испитан и потврден   во акредитирана лабараторија на МАНУ - Македонија и  Interlab-Шваjцарија, 

МЕДТАРТУФ по својот состав е уникатен пчелин производ од органско потекло. Содржи преку 70 драгоцени ингридиенти од кои најважни се:  амино киселините особено есенцијалните, витамините и  минералите .

100g медтартуф содржат:

Tiamin (B1) до
0,45 mg
Riboflavin (B2) до
0,19 mg
Niacin (B3) до
1,4 mg
Patothenic acid (B5) до
0,93 mg
Bedoxin (B6) до
0,99 mg
Ascorbic acid (C) до
35 mg
Folic acid (B9) до
2,7 mg
 
Calcium до
36,5 mg
Zelezo (Iron) до
10,2 mg
Magnesium до
27,5 mg
Fosfor до
4 mg
Kalium до
176 mg
Natrium до
19,9 mg
Cink до
1,6 mg
Selen до
0,5 mg

Есенцијални амино киселини

Treonin ..........................
5.24
Valin ..........................
2.61
Metionin ..........................
0.15
Izoleucin ..........................
0.44
Leucin ..........................
0.97
Fenilalanin ..........................
7.84
Lizin ..........................
1.88
Triptofan ..........................
0.92
НУТРИТИВНА ВРЕДНОСТ НА 100г МЕДТАРТУФ
Протеини 0,38 гр
Јагленохидрати 74 гр
Масти 0 гр

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ 1242кЈ/100г МЕДТАРТУФ

 

 

Неесенцијални амино киселини во 100g мед:

Prolin ..........................
57.99
Hidroksi prolin ..........................
0.61
Asparaginska kiselina ..........................
28.41
Serin ..........................
6.21
Asparagin ..........................
45.25
Glutaminska kiselina ..........................
46.58
Glicin ..........................
2.02
Cistin ..........................
2.42
Tirozin ..........................
2.08
Beta-alanin ..........................
13.18
Histidin ..........................
0.26
Arginin ..........................
6.95

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2021. UKION SHOPS