Oksimon детергент антибактериски 1 кг.
  • Oksimon детергент антибактериски 1 кг.

Oksimon детергент антибактериски 1 кг.

280 ден.
Шифра на производ: Оксимон детергент антибактериски 1кг
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

За перење и дезинфекција на садови, машини и опрема во домаќинства, прехрамбена индустрија, медицински, ветеринарни и јавни установи.

Биоразградливо , антибактериско средство врз база на активен кислород.

Начин на употреба: Во зависност од нечистотијата и степенот на контаминација се прави соодветен раствор од Оксимон детергент и вода.За да се добие ефект на перење се 

користи раствор од 0,08-1%, додека за ефект на дезинфекција се користи раствор од 5-10%.Може да се користи и како концентрат директно на сунѓер.

Внимание: Да не се третира храна за луѓе и животни.Производот може да се користи континурано, без временска пауза меѓу две употреби.

Безбеден е да бидат присутни луѓе и животни во просторијата во која се користи.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2020. UKION SHOPS