ОКСИМОН за подови антибактериски 1кг
  • ОКСИМОН за подови антибактериски 1кг

ОКСИМОН за подови антибактериски 1кг

280 ден.
Шифра на производ: Оксимон за под антибактериски 1кг
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Антибактериско биоразградливо средство врз база на активен кислород. Наменето за чистење, перење и дезинфекција на подови и др површини во домаќинства,прехрамбена индустрија,

медицински, ветеринарни и јавни установи.

Начин на употреба: Во зависност од степенот на нечистотија и контаминација се прави соодветен раствор на Оксимон и вода, од 1:10 до 1:30 . После нанесување на површината  се остава да отстои и дејствува 10-20 минути и потоа се измива со вода.

Внимание: Да не се користи на храна за луѓе и животни. Се неутрализира со вода.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2020. UKION SHOPS