Свежо замрзнат сок од Пченична трева СУПЕРИОРЕН ДЕТОКСИКАТОР ШТО ЈА ПРОЧИСТУВА КРВТА И ОРГАНИТЕ Со конзумирање на сокот од пченична трева, нашето тело апсорбира повеќе кислород.Тоа помага за подобра циркулација на крвта и отстранување на токсините од човечко тело. Ги отстранува остатоците од лекови, тешки метали и ги неутрализира токсините. Ја враќа алкалноста во крвта и помага во балансирање на киселата ph вредност. .. Category: Product #: Свежо замрзнат сок од Пченична трева -60 коцки 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 1.260 ден. 1.260 Available from: Кенди ДОО Скопје
Свежо замрзнат сок од Пченична трева

Свежо замрзнат сок од Пченична трева

1.260 ден.
Шифра на производ: Свежо замрзнат сок од Пченична трева -60 коцки
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

СУПЕРИОРЕН ДЕТОКСИКАТОР ШТО ЈА ПРОЧИСТУВА КРВТА И ОРГАНИТЕ

Со конзумирање на сокот од пченична трева, нашето тело апсорбира повеќе кислород.Тоа помага за подобра циркулација на крвта

и отстранување на токсините од човечко тело.

 • Ги отстранува остатоците од лекови, тешки метали и ги неутрализира токсините.
 • Ја враќа алкалноста во крвта и помага во балансирање на киселата ph вредност.
 • Го зајакнува имунитетот и го зголемува нивото на енергија.
 • Помага при несоодветно варење на храната.
 • Го стимулира метаболизмот и ензимскиот систем на телото преку збогатување на крвта
 • Делува антибактериски и помага при инфекции.
 • Течниот хлорофил од пченичната трева навлегува во ткивото, го прочистува и регенерира.
 • Помага при проблеми со кожата 
 • Сокот од пченична треа е еден од најдобрите извори на жив хлорофил. 
 • Содржи повеќе од 100 елементи кои му се потребни на човекот.
 • Најдобро се конзумира свеж.

Свежо замрзнато.Одгледувано во заштитена средина. 

УПОТРЕБА: Се раствораат 2 коцки во малку вода, свежо исцеден сок од портокал или лимон. Се пие во рок од 10мин со цел да не настане губење на хлорофилот.

- За превентива: 2-4 коцки дневно

- За закрепнивање од болест: 4-6 коцки дневно.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

 • +389 2 3118 140
 • +389 2 3118 140
 • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2021. UKION SHOPS