Лактофлор Кидс - пробиотик за деца 1/10 кесички со подарок едукативна играчка СИНБИОТИК ЗА БЕБИЊА И ДЕЦА Природна поткрепа на детскиот имунитет ЕФИКАСНОСТ:  Специјално селектираните пробиотични лактобактерии, бифидобактерии и пребиотик овозможуваат формирање на добри бактерии во цревата и одржуваат постојан баланс во дигестивниот систем на бебињата и децата. Природна способност во борбата со вирусните и бактеријалните цревни инфекции. Со докажан ефект при диј.. Category: Product #: Лактофлор Кидс - пробиотик за деца 1/10 кесички Regular price: 279 ден. 279 Available from: Кенди ДОО Скопје
 Лактофлор Кидс - пробиотик за деца  1/10 кесички со подарок едукативна играчка

Лактофлор Кидс - пробиотик за деца 1/10 кесички со подарок едукативна играчка

279 ден.
Шифра на производ: Лактофлор Кидс - пробиотик за деца 1/10 кесички
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

СИНБИОТИК ЗА БЕБИЊА И ДЕЦА

Природна поткрепа на детскиот имунитет

ЕФИКАСНОСТ: 

Специјално селектираните пробиотични лактобактерии, бифидобактерии и пребиотик овозможуваат формирање на добри бактерии во цревата и одржуваат постојан баланс во дигестивниот систем на бебињата и децата.

Природна способност во борбата со вирусните и бактеријалните цревни инфекции.

Со докажан ефект при дијареа, поврзана со антибиотско лечење, при подуен стомак и гасови

Помага при колики кај мали деца и бебиња

Одлично средство за превенција на цревни проблеми  при  патување

Помага за оправување по боледување,при промена на сезона, во период на намален имунитет.

Во составот на Лактофлор Кидс се вклучени специјално селектирани видови на бактерии кои опстојуваат во услови на висока пх средина, дејство н дигестивни ензими и жолчни соли.

Тие се способни трајно да ја колонизираат цревната лигавица, заштитувајки ја на природен начин од инвазија на патогени. Ја стимулираат перисталтиката, дигестијата и зголемувањето на имунитетот.

Безбеден производ - одговара на критериумите на ЕФСА за безбедност.

Има долга историја на употреба, антибиотска резистентност и отсуство на токсичен ефект.

  • Прва помош при антибиотско лечење
  • Содржи специјална комбинација од 7 кориснио млечнокисели и бифидо бактерии
  • Го потмага имунитетот на децата на природен начин
  • Го поддржува здравиот баланс на цревната флора
  • Содржи олигофруктоза - природен извор на фибри, кои ја помагаат дејноста на добрите бактерии и благопријатно делуваат на дигестивниот тракт.
  • Природен производ од еколошки чисти предели

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2021. UKION SHOPS