Пробиотик Лактофлор Биоплус + Фибри 1/90 капсули

Пробиотик Лактофлор Биоплус + Фибри 1/90 капсули

540 MKD460 MKD
Шифра на производ: Пробиотик Лактофлор Биоплус + Фибри 1/90 капсули
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Пробиотиците се специјално култивирани добри бактерии кои го одржуваат здравјето и животната способност на човечкиот организам:

 • Го подобрува и зајакнува имунолошкиот систем.

Ги потиснуваат процесите на трулење во цревата и помагаат за воспоставување на цревната микроба.

Ја помагаат перисталтиката и функционирањето на цревата.

Благопријатно влијаат при стомачни проблеми.

 • Влијаат за намалување на ризикот од остеопороза и реуматски артрит и намалување на нивото на холестерол.
 • Влијаат благопријатно при кожни проблеми и алергии.
 • Го подобруваат хранливиот биланс со што ги осигуруваат неопходните аминокиселини и природни витамини.
 • Помага за намалување на телесната тежина.
 • Го намалуваат количеството на лошите бактерии како Е.Coli, Salmonela и др.

 

Лактофлор Биоплус + Фибри е патентирана комбинација која содржи само природни состојки и вклучува 4 уникатни штама- Lactobacillus bulgaricus ,Streptococcus thermophilus, Lactobacillus acidophilus,Bifidobacterium spp.

 • Целосно здравје, енергија и отпорност кон инфекции
 • Фибрите помагаат за да го прочистите организмот и  помага во дигестијата преку стимулирање на корисна бифидобактерија.
 • За време на произвотството секоја капсула содржи најмалку 9 билиони животноспособни млечнокиселински пробиотички бактерии.
 •  

90 капсули во кутија

 

 Лактофлор пробиотиците содржат и Фибри ( инулин) кои го   зголемуваат количеството на добрите бактерии и до 10 пати.   Пробиотиците комбинирани со фибри покажуваат далеку помоќен и   благопријатен ефект врз стомачно-цревниот систем отколку   стандардните пробиотици.

 

 

 

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

 • +389 2 3118 140
 • +389 2 3118 140
 • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy © 2019. UKION SHOPS