Стабифлекс 1/3 Стабифлекс ™ помага за одржување на здрав коскен систем ​ Помага при: ·         болки во зглобовите , ·         вкочанетост , ·         намален обем на движење ·         и постепена деформација на засегнатиот зглоб.   Стабифлекс ™ содржи четири активни супстанции кои Глукозаминот (амино шеќер) помага во формирањето и обновувањето на 'рскавицата на зг.. Category: Product #: Стабифлекс 1/3 Regular price: 1.259 ден. 1.259 Available from: Кенди ДОО Скопје
Стабифлекс 1/3

Стабифлекс 1/3

1.259 ден.
Шифра на производ: Стабифлекс 1/3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Стабифлекс ™ помага за одржување на здрав коскен систем
​ Помага при:
·         болки во зглобовите , 
·         вкочанетост , 
·         намален обем на движење 
·         и постепена деформација на засегнатиот зглоб.

 
Стабифлекс ™ содржи четири активни супстанции кои 
Глукозаминот (амино шеќер) помага во формирањето и обновувањето на 'рскавицата на зглобот.
Хондроитинот е составен дел на 'рскавицата која спречува влегувањето на вода во тетивите и зглобовите. Тој помага за подобрување на  подвижноста на погодените зглобови.
МСМ е извор на органски сулфур, кој учествува во формирањето на колагенот.
Екстрактот од Ѓумбир има благотворно влијание врз болката и отокот на зглобовите.

 

Состав: 

Глукозамин сулфат 750mg
Хондроитин сулфат 600mg
МСМ (Метилсулфонилметан) 300mg
Екстракт од ѓумбир 16mg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2021. UKION SHOPS