Kendy Ltd Supravit Mg+ B6+B12+B1 ·         Го победува стресотSupravit Го победува стресот   Пробај : Кога имаш потреба од енергија за умот и телото   Магнезиумот го нарекуваат како тајна на долговечноста. И тоа не е случајно . Тој е витален минерал кој во доволно количество во телото придонесува за електролитниот баланс , за нормално одвивање на метаболизмот и производството на енергија , за нор.. Category: Product #: Supravit Mg 250gr Regular price: 82 ден. 82 Available from: Кенди ДОО Скопје
Supravit Mg+ B6+B12+B1

Supravit Mg+ B6+B12+B1

82 ден.
Производител: Kendy Ltd
Шифра на производ: Supravit Mg 250gr
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Овај производ има минимална количина од 3
·         Го победува стресотSupravit 
Го победува стресот

 
Пробај : Кога имаш потреба од енергија за умот и телото

 
Магнезиумот го нарекуваат како тајна на долговечноста. И тоа не е случајно . Тој е витален минерал кој во доволно количество во телото придонесува за електролитниот баланс , за нормално одвивање на метаболизмот и производството на енергија , за нормално функционирање на нервниот систем , мускулите , за одржување на нормалната психичка функција.

 
Магнезиумот учествува во повеќе од 300 процесот во човечкиот организам , како најзначајни се преносот на нервните импулси , работата на срцето и мускулите , изградба на коските. Кај жените тој е незаменлив дел од менструалниот циклус и е потребен како за овулација и зачнување , така и за непречено одвивање на бременоста .

 
Магнезиумот исто така е важен микроелемент кој поддржува добрата состојба на кожата и има допринос за  младоста на клетките.
Магнезиумот не се синтетизира и не се чува долго во организмот , па затоа треба да се зема редовно и во доволна количина .

 
Витамините од групата Б потпомагаат нормалното одвивање на метаболизмот , производството на енергија и нормалната срцева функција.

 
Се препорачува при :
физичко , ментално и емоционално оптоварување , стрес, замор , при мускулни крамки , при ПМС.

 
Употреба : Растворете 1 таблета во чаша вода од 250 мл и уживајте во свеж и  здрав пијалок .
Го победува стресот
Пробај : Кога имаш потреба од енергија за умот и телото
Магнезиумот го нарекуваат како тајна на долговечноста. И тоа не е случајно . 
Тој е витален минерал кој во доволно количество во телото придонесува за електролитниот баланс , за нормално одвивање 
на метаболизмот и производството на енергија , за нормално функционирање на нервниот систем , мускулите , за одржување на нормалната психичка функција.
Магнезиумот учествува во повеќе од 300 процесот во човечкиот организам , како најзначајни се преносот на нервните импулси , работата на срцето и мускулите , изградба на коските. Кај жените тој е незаменлив дел од менструалниот циклус и е потребен како за овулација и зачнување , така и за непречено одвивање на бременоста .

 
Магнезиумот исто така е важен микроелемент кој поддржува добрата состојба на кожата и има допринос за  младоста на клетките.
Магнезиумот не се синтетизира и не се чува долго во организмот , па затоа треба да се зема редовно и во доволна количина .

 
Витамините од групата Б потпомагаат нормалното одвивање на метаболизмот , производството на енергија и нормалната срцева функција.

 
Се препорачува при :
физичко , ментално и емоционално оптоварување , стрес, замор , при мускулни крамки , при ПМС.

 
Употреба : Растворете 1 таблета во чаша вода од 250 мл и уживајте во свеж и  здрав пијалок .
·         Го победува стресот
·          
·         Пробај : Кога имаш потреба од енергија за умот и телото
·          
·         Го нарекуваат магнезиумот тајната на долговечноста. И тоа не е случајно . Тој е витален минерал кој во доволно количество во телото придонесува за електролитниот баланс , за нормално одвивање на метаболизмот и производството на енергија , за нормално функционирање на нервниот систем , мускулите , за одржување на нормалната психичка функција.

 

·          
·         Пробај : Кога имаш потреба од енергија за умот и телото
·          
·         Го нарекуваат магнезиумот тајната на долговечноста. И тоа не е случајно . Тој е витален минерал кој во доволно количество во телото придонесува за електролитниот баланс , за нормално одвивање на метаболизмот и производството на енергија , за нормално функционирање на нервниот систем , мускулите , за одржување на нормалната психичка функција.

 

 

 

 

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2022. UKION SHOPS