Масло од афион

Масло од афион

2.400 ден.
Шифра на производ: 4409
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Маслото од афион е богато со омега 6 и омега 9 незаситени масни киселини.

Семките од афион се богат извор на диетални влакна, вид на јаглени хидрати кои се наоѓаат во храната од растително потекло. Само во две лажици семе се содржат 3,4 g влакна, што е 14 проценти од препорачаната дневна доза за жени и 9 проценти за мажи. Исхраната богата со растителни влакна го промовира општото здравје и го намалува ризикот од развој на дијабетес тип 2.

Маслото од афион се произведува со механички процес на ладно цедење, кој ги зачувува неговите природни својства и биолошки важните состојки.

  • Го намалува нивото на холестерол во крвта
  • Помага при лекување на тромбоза и емболија
  • Ја зголемува моќта на концентрација
  • Ги зајакнува нервите
  • Смирува болка и ги релаксира мускулите.
  • Го забавува стареењето на организмот
  • Богато со фосфор, магнезиум, калиум и железо

500мл

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Масло од афион Маслото од афион е богато со омега 6 и омега 9 незаситени масни киселини. Семките од афион се богат извор на диетални влакна, вид на јаглени хидрати кои се наоѓаат во храната од растително потекло. Само во две лажици семе се содржат 3,4 g влакна, што е 14 проценти од препорачаната дневна доза за жени и 9 проценти за мажи. Исхраната богата со растителни влакна го промовира општото здравје и го н.. Category: Product #: 4409 Regular price: 2.400 ден. 2.400
Available from: Кенди ДОО Скопје

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2023. UKION SHOPS