Supravit D3 1/60 таблетки

Supravit D3 1/60 таблетки

180 ден.
Производител: Kendy Ltd
Шифра на производ: 178
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дејство: Витамин Д3 ја помага коскената цврстина и помага за усвојување на калциум во организмот. Помага за зголемување на имунитетот

Секоја таблета содржи: витамин Д3 10,0 µg (400IU) Помошни средстава: микрокристална целулоза, магнезиум стеарат-магнезиумови соли на масни к-ни

Начин на употреба:Се пие со малку течност.За возрасни и деца над 6 г по 1 таблетка дневно. Да не се зголемува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена на разнноврсната исхрана

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Kendy Ltd Supravit D3 1/60 таблетки Дејство: Витамин Д3 ја помага коскената цврстина и помага за усвојување на калциум во организмот. Помага за зголемување на имунитетот Секоја таблета содржи: витамин Д3 10,0 µg (400IU) Помошни средстава: микрокристална целулоза, магнезиум стеарат-магнезиумови соли на масни к-ни Начин на употреба:Се пие со малку течност.За возрасни и деца над 6 г по 1 таблетка дневно. Да не се зголемува препор.. Category: Product #: 178 Regular price: 180 ден. 180
Available from: Кенди ДОО Скопје

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2023. UKION SHOPS