Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Органски безглутенски шпагети, од пченка и ориз 250гр

180 ден.
  • Шифра:4412
  • Достапност:На залиха

Органските шпагети без глутен на Alce Nero се произведуваат само со органска пченка и ориз одгледувани во Италија. Рецептот е дизајниран да постигне правилен баланс на вкусови меѓу белата и жолтата пченка и оризот. Отпорноста на готвење е одлична, а оригиналната форма и мирисливиот вкус се зачувани. Тие се совршени во комбинација со сосови базирани на домати.

НаименувањеБезглутенски шпагети
СостојкиОрганско пченкарно брашно (80%), органско оризово брашно (20%)
Тежина250 гр
Земја на потекло:Италија
ПакувањеПластична кеса за храна
Рок на траењеИспечатен на амбалажата
Начин на чување:Да се чува на суво и ладно место
Нутритивна вредност во100 гр
Енергетска вредност1491kJ/355kcal
Масти1,4 гр
од кои заситени0,5 гр
Јаглехидрати78 гр
од кои шеќери2,0 гр
Протеини7,0 гр
Сол0,05 гр
Влакна1,0 гр
АлергениМоже да содржи траги од лупин и соја

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи