Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Препорачани

ОРГАНСКИ ПРОИЗВОДИ

Органското пире од круша, слива и ориз се произведува со 100 % италијански суровини. Рецептот, произведен во Италија, им овозможува на децата да се хранат без употреба на ароми, бои и конзерванси. Пир..
75 ден.
Повеќе

Органското пире од јаболка и банана на Alce Nero се прави со италијански органски јаболка и сертифицирани Fairtrade банани. Рецептот е направен да остави непроменет вкус на свежо овошје, Ви ..
75 ден.
Повеќе

Органското пире од јаболко, морков и кајсија е направено со 100 % италијанско овошје и зеленчук. Јаболката и кајсиите доаѓаат од италијански овоштарници. Рецептот е дизајниран да остави непроменет вку..
75 ден.
Повеќе

Органското пире од круша е направено со 100 % италијански круши кои доаѓаат од италијански овоштарници. Рецептот е дизајниран да остави непроменет вкус на свежо овошје, ви овозможува да ги храните дец..
75 ден.
Повеќе
-20%

..
113 ден. 142 ден.
Повеќе

Органски интегрални шпагети 500 гр Произведени во Италија ..
129 ден.
Повеќе

Органски производ. Рецепт само од зеленчуци, мала количина сол, без гриз,без масло и додадени вкусови.  Без бои, конзерванси и ГМО.БЕЗГЛУТЕН  Се препорачува од 4ти/6ти месец ,според мислењето на пе..
133 ден.
Повеќе

Нивното созревање се одвива истовремено на растението, така што ќе може да се концентрира жетвата во јули, август и септември, обезбедувајќи униформност во зреењето. Доматите за овој производ се одгле..
149 ден.
Повеќе

Органско пире од јаболко, слива и бисквита  2*80 гр Погодно за над 6 месеци. Состав: пире од јабокло (43%),пире од слива (43%)мелена бисквита( 8% пченично брашно58%, од кои 4,6% во крајниот произво..
150 ден.
Повеќе

ТOMATO SAUCE with VEGETABLES Органско пире од домат и зеленчук СЕ употребува од 6ти /8 ми месец , според мислење на педијатар Состав Доматно пире* 63%, зеленчук* 20% (морков* 11%, тиквички* 5..
150 ден.
Повеќе

Органско пире од леќа, морков и тиква 2*80гр Состав: вода,дехидрирана леќа(27%), морков (11%),тиква (11%)  Органски производ БЕЗ ГЛУТЕН  Погодно за бебиња над  6 месеци со консултација на пед..
150 ден.
Повеќе

Органско пире од рикота сирење, морков и тиквичка погодна за над 4 / 6 месеци Состав: вода,рикота (20%)протеин*,млеко*, сол,регулатор на киселоста:( лактозна киселина ),тиквички (15%) морков(15%..
150 ден.
Повеќе

..
179 ден.
Повеќе

Органските шпагети без глутен на Alce Nero се произведуваат само со органска пченка и ориз одгледувани во Италија. Рецептот е дизајниран да постигне правилен баланс на вкусови меѓу белата и жолтата пч..
180 ден.
Повеќе
-20%

..
200 ден. 250 ден.
Повеќе

..
220 ден.
Повеќе
-20%

Веган крем од само 4 состојки :какао, маслиново масло, грав и кафеав шеќер. ..
260 ден.
Повеќе

За нашето Панетоне ја избравме класичната верзија на италијанската традиционална слатка пекара, со суво грозје и карамелизирана кора од портокал, додека за тестото користиме само кисело тесто и пченич..
700 ден.
Повеќе

Органско екстра девствено маслиново масло 750мл Произведено во Италија ..
980 ден.
Повеќе
Прикажани 1 до 40 од 41 (2 страни)