Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Органско пире од рикота, тиквичка и морков 160 гр

150 ден.
  • Шифра:4445
  • Достапност:На залиха

Органско пире од рикота сирење, морков и тиквичка погодна за над 4 / 6 месеци

Состав: вода,рикота (20%)протеин*,млеко*, сол,регулатор на киселоста:( лактозна киселина ),тиквички (15%)

морков(15%),оризов гриз*.н Органски производ БЕЗ ГЛУТЕН Оризовиот гриз се доддава за да се добие соодветна густина.

Погодно за бебиња над 4 / 6 месеци со консултација на педијатар.

Да се чува на суво и ладно место. Откако ќе се отвори да се чува во ладилник и за 24 часа да се изеде.

Произведено во Алче Неро Италија

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи