Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Органско пире од слива, ориз и јаболко 100гр

75 ден.
  • Шифра:4431
  • Достапност:На залиха

Органското пире од круша, слива и ориз се произведува со 100 % италијански суровини. Рецептот, произведен во Италија, им овозможува на децата да се хранат без употреба на ароми, бои и конзерванси. Пирето од круша, слива и ориз е без глутен и се произведува без додадени шеќери, освен оние природно присутни во овошјето. Исто така, тоа е идеално за консумирање и надвор од домот, благодарение на практичното пакување.

НаименувањеОрганско пире од круша, слива и ориз “БЕЗ ГЛУТЕН“
Земја на потекло:Италија
Состојкиорганско пире од круша (72%), органско пире од слива (26%), органско оризово брашно (2%), содржи природни шеќери
Тежина:100 гр
ПакувањеАлуминиумска амбалажа со пластично капаче
Начин на чувањеДа се чува на ладно, суво и темно место. По отворање, да се консумира во рок од 24 часа
Рок на траење:Датумот е означен на амбалажата
Нутритивна вредност во100 гр
Енергетска вредност286 kJ / 68 kcal
Масти0,6 гр
од кои заситени:0 гр
Јаглехидрати:14 гр
од кои шеќери12 гр
Протеини:0,8 гр
Сол:0,01 гр
Влакна:1,7 гр

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи