Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Органско пире од круша 100 гр

75 ден.
  • Шифра:4430
  • Достапност:На залиха

Органското пире од круша е направено со 100 % италијански круши кои доаѓаат од италијански овоштарници. Рецептот е дизајниран да остави непроменет вкус на свежо овошје, ви овозможува да ги храните децата без употреба на ароми, скроб, бои и конзерванси. Пирето од круша е без глутен и се произведува без додадени шеќери, освен оние природно присутни во овошјето. Исто така, тоа е идеално за консумирање и надвор од домот, благодарение на практичното пакување.

НаименувањеОрганско пире од круша “БЕЗ ГЛУТЕН“
Земја на потекло:Италија
Состојкиорганско пире од круша, содржи природни шеќери
Тежина:100 гр
ПакувањеАлуминиумска амбалажа со пластично капаче
Начин на чувањеДа се чува на ладно, суво и темно место. По отворање, да се консумира во рок од 24 часа
Рок на траење:Датумот е означен на амбалажата
Нутритивна вредност во100 гр
Енергетска вредност269 kJ / 64 kcal
Масти:0,2 гр
од кои заситени:0 гр
Јаглехидрати:14 гр
од кои шеќери14 гр
Протеини0,5 гр
Сол:0,01 гр
Влакна:2,0 гр

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи