Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Органско пире од кајсија, морков и јаболко 100гр

75 ден.
  • Шифра:4430
  • Достапност:На залиха

Органското пире од јаболко, морков и кајсија е направено со 100 % италијанско овошје и зеленчук. Јаболката и кајсиите доаѓаат од италијански овоштарници. Рецептот е дизајниран да остави непроменет вкус на свежо овошје, ви овозможува да ги храните децата без употреба на ароми, скроб, бои и конзерванси. Пирето од јаболко, морков и кајсија е без глутен и се произведува без додадени шеќери, освен оние природно присутни во овошјето. Исто така, тоа е идеално за консумирање и надвор од домот, благодарение на практичното пакување.

НаименувањеОрганско пире од јаболка, морков и кајсија “БЕЗ ГЛУТЕН“
Земја на потекло:Италија
Состојкиорганско пире од јаболко (80%), органско пире од морков (15%), органско пире од кајсија (5%), содржи природни шеќери
Тежина:100 гр
ПакувањеАлуминиумска амбалажа со пластично капаче
Начин на чувањеДа се чува на ладно, суво и темно место. По отворање, да се консумира во рок од 24 часа
Рок на траење:Датумот е означен на амбалажата
Нутритивна вредност во100 гр
Енергетска вредност231 kJ / 55 kcal
Масти:0,2 гр
од кои заситени:0 гр
Јаглехидрати12 гр
од кои шеќери12 гр
Протеини0,5 гр
Сол0,03 гр
Влакна1,6 гр

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи