Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Органско пире од јаболко и банана 100 гр

75 ден.
  • Шифра:4432
  • Достапност:На залиха

Органското пире од јаболка и банана на Alce Nero се прави со италијански органски јаболка и сертифицирани Fairtrade банани. Рецептот е направен да остави непроменет вкус на свежо овошје, Ви овозможува да ги храните децата без употреба на ароми, скроб, бои и конзерванси. Пирето од јаболка и банана е без глутен и се произведува без додадени шеќери, освен оние природно присутни во овошјето. Исто така, тоа е идеално за консумирање и надвор од домот, благодарение на практичното пакување.

НаименувањеОрганско пире од јаболка и банана “БЕЗ ГЛУТЕН“
Земја на потекло:Италија
Состојкиорганско пире од јаболко (75%), органско пире од банана (25%), содржи природни шеќери
Тежина:100 гр
ПакувањеАлуминиумска амбалажа со пластично капаче
Начин на чувањеДа се чува на ладно, суво и темно место. По отворање, да се консумира во рок од 24 часа
Рок на траење:Датумот е означен на амбалажата
Нутритивна вредност во100 гр
Енергетска вредност290 kJ / 69 kcal
Масти0,3 гр
од кои заситени:0 гр
Јаглехидрати15 гр
од кои шеќери14 гр
Протеини0,7 гр
Сол:0,1 гр
Влакна1,6 гр

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи