Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Органско пире од јаболко, слива и бисквита 2*80 гр

150 ден.
  • Шифра:4446
  • Достапност:На залиха

Органско пире од јаболко, слива и бисквита  2*80 гр Погодно за над 6 месеци.

Состав: пире од јабокло (43%),пире од слива (43%)мелена бисквита( 8% пченично брашно58%, од кои 4,6% во крајниот производ), концентрат од јаболков оцет, екстра девствено маслиново масло, сончогледово масло од семка, оризов сируп,, пченично брашно, оризово брашно, свежо пастеризирано млеко, екстракт од јачмен,нараснувачки реагенси (амониум карбонат, натриум карбонат), сок од јаболко, аскорбинска к-на.

Органски производ. Содржи глутен. Може да содржи траги од соја, јатки, јајце и сенф.

Погодно за бебиња над 6 месеци, да се консултира педијатар пред употреба.

Да се чува на суво и ладно место. По отварање се чува во ладилник и за 24 часа да се изеде.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи