Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Органски пелати 400 гр

149 ден.
  • Шифра:4420
  • Достапност:На залиха

Нивното созревање се одвива истовремено на растението, така што ќе може да се концентрира жетвата во јули, август и септември, обезбедувајќи униформност во зреењето. Доматите за овој производ се одгледуваат во добро познатиот јужен регион во Италија – Апулија. Според органската регулатива, не се применува синтетички третман и се користат само органски ѓубрива што избегнуваат осиромашување на почвата и загадување на водата. Одгледувањето на доматите се одвива на отворено поле и на земја. Доматите се обработуваат со цел да се зачуваат вкусовите, аромите и хранливите својства.

НаименувањеОргански домати пелати
Земја на потекло:Италија
СостојкиОргански домати пелати, сок од домати, коректор за киселост, цитрусна киселина
Тежина400 гр
ПакувањеАлуминиумска конзерва
Начин на чувањеДа се чува на суво и ладно место/при отварање да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 3-4дена
Рок на траењеИспечатен на амбалажата
Нутритивна вредност во100 гр
Енергетска вредност88 kJ / 21 kcal
Масти0,4 гр
од кои заситени:0 гр
Јаглехидрати2,9 гр
од кои шеќери2,7 гр
Протеини:1,1 гр
Сол0,04 гр
Влакна0,8 гр

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи