dr Frei - Заштитна  маска за лице црна со FFP2 филтер XS-M

dr Frei - Заштитна маска за лице црна со FFP2 филтер XS-M

360 ден.
Шифра на производ: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Производител: Medtex Swiss Ltd -Швајцарија

Ул.15 Конзервна ,Габрово Бугарија.Info@medtex-swiss.ch

Состав:Ламинирана 3 Д полиуретанова пена,98% полиестер,2% валваза издишување, лента за фиксирање околу носот,

2 прилагодливи ластици. Состав на ламинирана 3д пена: полиестерен велур 42%,

PU пена-16%, памук 42 %

Погоден за деца, тинејџери и жени.

Карактеристики:Сертифицирана FFP2 заштита.TC-BAC Заштитна технологија со сребрени јони.Хидрофобен надворешен слој.

Маската е достапна во 2 големини. Големата површина на филтер допринесува за

Високо квалитетно чистење на воздухот.Вградена абс валва за издишување,го олеснува дишењето и дозволува влагата на

идишаниот воздух да излезе слободно.Се пере до 10 пати. Време на носење 8 часа пред перење,зависно од загаденоста на околината.

Употреба:Реупотреблива маска со FFP2 заштита против капки плунка,честички прав,аеросоли и полен.

Може да се користи внатре и надвор, при спортување,прошетки, посебно во ладно време или загадени средини.

Meста каде се собираат луѓе, градилишта, салони за убавина,јавен превоз итн. Не е медицинско средство.

Начин на одржување: Рачно или машинско перење на температура до 40С. Да не се вади валвата при перење

.Да се пере со благ детергент. Да не се трие. Да се суши подалеку од извори на топлина. Да не се суши во машина за сушење и да не се пегла.

Да не се користи хемиско перење.

Големина: Погледни ја големината на предниот дел од пакувањето.

Начин на чување: Да се чува на суво место , на температура од -5 до 40 С.

Да се чува подалеку од дирекна сончева светлина.мерки на претпазливост:Да се користи производот само за неговата намена.

Времето за употреба и носење може да се промени според условите на средината.Потребно е да ги прочитате инструкциите,

означени внатре во опаковката  пред да го употребите производот.

Увозник и Дистрибутре за Македонија:

Кенди Доо Скопје, ул. Боро Тодоровиќ 1 бр.2 Скопје. Тел.023118140 www.kendy.mk

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

dr Frei - Заштитна маска за лице црна со FFP2 филтер XS-M Производител: Medtex Swiss Ltd -Швајцарија Ул.15 Конзервна ,Габрово Бугарија.Info@medtex-swiss.ch Состав:Ламинирана 3 Д полиуретанова пена,98% полиестер,2% валваза издишување, лента за фиксирање околу носот, 2 прилагодливи ластици. Состав на ламинирана 3д пена: полиестерен велур 42%, PU пена-16%, памук 42 % Погоден за деца, тинејџери и жени. Карактеристики:Сертифицирана FFP2 зашт.. Category: Product #: 3 Regular price: 360 ден. 360
Available from: Кенди ДОО Скопје

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2023. UKION SHOPS