ПРОБИОТИК ЛАКТОФЛОР БИОПЛУС+ФИБРИ 1/60 капсули

ПРОБИОТИК ЛАКТОФЛОР БИОПЛУС+ФИБРИ 1/60 капсули

600 ден.
Шифра на производ: 00020
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

LAKTOFLOR Bioplus ПРОБИОТИК ПОВТОРНО ДОСТАПЕН !

Сега со подобрена нова формула од 6 милиарди активни бактерии,  7 посебно одбрани штама на бактерии и DR капсули кои  овозможуваат заштита и преживување на добрите бактерии !

 

 •  *Lactobacillus acidophilus LLA-10
 • *Lactobacillus bulgaricus LKZ-200 –  изолиран од лист на крвен здравец
 • *Lactobacillus rhamnosus LLR-L1
 • *Streptococcus thermophilus LST-229
 • *Bifidobacterium sp.(B.bifidum LBB-02, B.longum LBL-01, B.infantis LBI-04)

Пробиотиците се специјално култивирани добри бактерии кои допринесуваат за одржување на здравјето и животната способност на човечкиот организам:

 • Го подобрува и зајакнува имунолошкиот систем.

 Помагаат за воспоставување на цревната микроба.

Ја помагаат перисталтиката и функционирањето на цревата.

Благопријатно влијаат при стомачни проблеми.

 • Го подобруваат хранливиот биланс со што ги осигуруваат неопходните аминокиселини и природни витамини.
 • Ја помагаат борбата со  лошите бактерии како Е.Coli, Salmonela и др.

 

Лактофлор Биоплус + Фибри е патентирана комбинација која содржи само природни состојки и вклучува 7 уникатни штама

 • Целосно здравје, енергија и отпорност кон инфекции
 • Фибрите (Инулин )  помагаат за да го прочистите организмот и  помага во дигестијата преку стимулирање на корисна бифидобактерија.
 •  
 •  

60 капсули во кутија

 

 Лактофлор пробиотиците содржат и Фибри ( инулин) кои го   зголемуваат количеството на добрите бактерии и до 10 пати.   Пробиотиците комбинирани со фибри ( Симбиотик )  покажуваат далеку помоќен    ефект врз стомачно-цревниот систем отколку   стандардните пробиотици.

 

 

 

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

ПРОБИОТИК ЛАКТОФЛОР БИОПЛУС+ФИБРИ 1/60 капсули LAKTOFLOR Bioplus ПРОБИОТИК ПОВТОРНО ДОСТАПЕН ! Сега со подобрена нова формула од 6 милиарди активни бактерии,  7 посебно одбрани штама на бактерии и DR капсули кои  овозможуваат заштита и преживување на добрите бактерии !    *Lactobacillus acidophilus LLA-10 *Lactobacillus bulgaricus LKZ-200 –  изолиран од лист на крвен здравец *Lactobacillus rha.. Category: Product #: 00020 Regular price: 600 ден. 600
Available from: Кенди ДОО Скопје

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

 • +389 2 3118 140
 • +389 2 3118 140
 • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2022. UKION SHOPS