Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

SУPRAVIT Mg+ Vitamin B6 1/30 таблети

240 ден.
  • Шифра:Суправит Мг+Б6 1/30 таблети
  • Достапност:На залиха

МАГНЕЗИУМ +Б6 1/30 таблети

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ПРИ ИНТЕНЗИВНО -ПСИХИЧКО, ЕМОЦИОНАЛНО  И ФИЗИЧКО ОПТЕРЕТУВАЊЕ, ПРИ СТРЕС И МУСКУЛНИ КРАМПИ

Магнезиумот е минерал кој допринесува за:

  • Нормално функционирање на мускулите и нервниот систем.

​Приемот на Магнезиум во оптимални количини допринесува за расположението на човекот. 

ВИТАМИНОТ Б6 допринесува за нормално функционирање на нервниот систем и нормалната функција на имунолошкиот систем.

 

 

      

Балансирана формула        Без глутен         Без засладувачи            Брзо дејство            Висок квалитет       Швајцарска технологија

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи