Стабифлекс крема за болки во зглобови100 мл

Стабифлекс крема за болки во зглобови100 мл

505 ден.
Производител: Kendy Ltd
Шифра на производ: Стабифлекс крема за зглобови 100 мл
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

СТАБИФЛЕКС –крем за зглобови 100 мл  ги ублажува симптомите на остеоартритис - најчестата мускулно-скелетна болест. Има корисен ефект врз болки во зглобовите, вкочанетост, намален волумен на движење и постепено деформација на зафатениот зглоб. Додадениот ментол и камфор даваат ефект на  затоплување и релаксирање, а хијалуронската киселина интензивно ја хидрира кожата. 

 

Крем за зајакнување на STABIFLEX содржи активни состојки кои влијаат врз истрошени зглобови и ја  намалуваат болката:

       1.Глукозамин - го помага формирањето на зглобната 'рскавица.

  1. Хондроитин - го ограничува уништувањето и ја подобрува подвижноста на зафатените зглобови.
  2. МСМ - извор на органски сулфур вклучен во формирањето на колаген.
  3. Екстракт од ѓумбир - помага во намалување на болката и отокот на зглобовите.
  4. Хијалуронска киселина

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Kendy Ltd Стабифлекс крема за болки во зглобови100 мл СТАБИФЛЕКС –крем за зглобови 100 мл  ги ублажува симптомите на остеоартритис - најчестата мускулно-скелетна болест. Има корисен ефект врз болки во зглобовите, вкочанетост, намален волумен на движење и постепено деформација на зафатениот зглоб. Додадениот ментол и камфор даваат ефект на  затоплување и релаксирање, а хијалуронската киселина интензивно ја хидрира кожата.    Крем за зајакнување.. Category: Product #: Стабифлекс крема за зглобови 100 мл Regular price: 505 ден. 505
Available from: Кенди ДОО Скопје

Адреса

Кенди дооел

Адреса:                                                                          
ул. Боро Тодоровиќ 1 , бр.2, П.Ф. 30                             
1000 Скопје
Македонија

Контакт

  • +389 2 3118 140
  • +389 2 3118 140
  • contact@kendy.com.mk

Facebook

Kendy Makedonija © 2022. UKION SHOPS