Потребна ви е помош?
+389 2 3118140

Органско пире од мешан зеленчук 2*80 гр

133 ден.
  • Шифра:4434
  • Достапност:На залиха

Органски производ. Рецепт само од зеленчуци, мала количина сол, без гриз,без масло и додадени вкусови. 

Без бои, конзерванси и ГМО.БЕЗГЛУТЕН  Се препорачува од 4ти/6ти месец ,според мислењето на педијатарот.

Состав:
Вода за готвење; мешан зеленчук* (77%) (морков*, компир*, тиквички*).
*Органски

Начин на чување:
Да се складира производот на суво и ладно место. Откако ќе се отвори , доколку не се изеде, да се чува затворено во ладилник и во следните 24 часа да се изеде
Nutritional characteristics
 

  per 100 g of product per jar (80 g)
Energy value 33 kcal (140 kJ) 27 kcal (112 kJ)
Protein (N x 6.25) 1.1g 0.8g
Carbohydrates (pd)
   of which sugars
5.5g
1.8g
4.4g
1.4g
Fat
   of which saturated
0.5g
0.0g
0.4g
0.0g
Dietary fibers 1.3g 1.0 g
Sodium not exceeding 20 mg 20 mg


Пакување
160 g (2 стаклени тегли oд 80 g).

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи